Interpretační seminář zaměřený na hudbu 17. a 18. století se španělskou profesorkou Ludovicou Mosca 9.2. 2016

Ludovica 4

Naše škola společně se sdružením rodičů Harmonia pořádá seminář:
Kaskaněty: Objevte kouzlo miniaturního nástroje
Přednáší prof. Ludovica Mosca z Escola Luthier,Barcelona -Španělsko.
Na seminář volně navazují kurzy o klavírní technice se zaměřením na skladby 17. a 18. století.
Prof. Ludovica MOSCA – všestranně talentovaná umělkyně světového renomé, původem Italka žijící ve Španělsku. Je renesanční osobností: klavíristkou, tanečnicí a hráčkou na kastaněty, malířkou a profesorkou klavíru, tance a kastanět na Escola Luthier – Música a také na škole Juan Pedro Carrerro v Barceloně. Studovala balet, španělský klasický tanec a flamenco ve třídě R. Contrerase a koncertní kastaněty u J. de Udaeta. Jejími učiteli barokního a renesančního tance byli např. T. Alves, Mª J. Ruiz Mayordomo, C. Gracio-Moura, A. M. Gardette, F. Deniau či B. Gondoni. Koncertně vystupuje po celém světě (Evropa, USA, Latinská Amerika, Asie) a často působí jako lektorka kurzů zaměřených na barokní tanec, kastaněty a klavír. Od roku 2014 je za tímto účelem pravidelně zvána i na Akademii múzických umění v Praze. Jako tanečnice a hráčka na kastaněty vystupuje se sólisty i soubory, jako např. Orpheon Consort Vienna, Il Fondamento – P. Dombrecht, Le Tendre Amour, atd. Pravidelně vystupuje také v představení Molière la Balla. Nahrává pro španělský, belgický a mexický rozhlas a televizi a na svém kontě má mnoho CD pro kastaněty i klavír. Jako hráčka na kastaněty participovala na CD: Boccherini Integral Guitar Quintets s Almodis Ensemble, Violoncello Castañolero s I. Etxepare, Bach Sonatas & Partitas for violins N. Baltussenem.

Ludovica 3