Jazzový seminář skladatele Milana Dvořáka

196 seminář 27_11_15 248 seminář 27_11_15 198 seminář 27_11_15

27.listopadu 2015 se konal v ZUŠ Taussigova“Jazzový seminář Milana Dvořáka“ v souvislosti s prezentací nejnovější publikace  tohoto autora z produkce hudebního nakladatelství Českého rozhlasu. Je to 3. Díl Jazzových minietud s podtitulem „trochu jinak“.
Nakladatelství ČRo spolupracuje s uměleckýni školami již 15 let a výsledek je nárůst společných projektů jako je například tento seminář . Ale také Edice ZUŠ,kde nakladatelství vydává literaturu vhodnou pro žáky uměleckých škol  i na základě podnětů pedagogů.
Semináře se zúčastnilo 21 žáků jak ze základních uměleckých škol z celé republiky,tak posluchači Konzervatoře Jaroslava Ježka a Konzervatoře pro nevidomé a slabozraké Jana Deyla.
Za naší školu vystoupili Kateřina Čalounová  ze třídy O. Dvořákové a Milan Kočí ze třídy M.Šebkové.
Jednotlivá vystoupení byla doprovázena komentářem autora k provedení skladeb a jeho postřehy a rady k interpretaci.
Seminář byl letos poprvé vysílán  v přímém přenosu na kanálu Českého rozhlasu na YouTube,takže ho mohli sledovat také pedagogové z celé republiky.
Patronem alba se stal jazzový klavírista Martin Kratochvíl,který na závěr spolu s Milanem Dvořákem
předvedl bluesovou improvizaci na dva klavíry.

216 seminář 27_11_15 287 seminář 27_11_15 310 seminář 27_11_15

Foto: Nakladatelství ČRo