V sobotu 12. ledna 2019 se naši žáci a pedagogové zúčastnili krásného koncertu  k nedožitým 80. tinám Karla Svobody.V samotném úvodu koncertu zazněly slavnostní fanfáry v podání členů Hornového kvarteta. Po krátkém shrnutí životní dráhy Karla Svobody z úst moderátorky Naděždy Hávové se pak představili vybraní žáci ZUŠ z celé České republiky i posluchači Konzervatoře Jana Deyla. V jejich interpretaci zazněly známé melodie z filmů Tři oříšky pro PopelkuNoc na KarlštejněJak se budí princezny a další. Všechny skladby zaranžoval pro hru na čtyřruční klavír Martin Hybler. Naší školu reprezentovala Alžběta Lochmanová ze třídy Olgy Dvořákové,která se svojí maminkou a pedagožkou naší školy Zuzanou Lochmanovou přednesly skladbu „Lásko má já stůňu“. Jako závěrečné číslo vystoupili bratři Maxmilián a Sebastián Klimešovi ze třídy Olgy Dlabačové, kteří zahráli skladbu z televizního seriálu Cirkus Humberto „Krev toulavá“. Koncertu se zúčastnily i přední osobnosti hudební scény. Jednu ze skladeb zahráli přední klavírní pedagog a klavírista Ivo Kahánek a generální ředitel České filharmonie David Mareček.Žáky hudebních škol přišel také podpořit bývalý šéf baletu Národního divadla Vlastimil Harapes. Vyprodaný koncert měl úžasnou atmosféru umocněnou přímo pohádkovým prostředím gotického sálu domu U kamenného zvonu. Děkujeme nakladatelství a vydavatelství Českého rozhlasu a panu redaktoru Jiřímu Dohnalovi,že pro nás tento koncert uspořádali.

Foto Khalil Baalbaki (archiv ČR)

Video záznam celého koncertu

Fotogalerie