Opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti

Příloha 1 : Žádost o prominutí úplaty

Pokyn ředitele, kterým se provádí realizace Opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2023-2024

Ředitel Základní umělecké školy Praha 9, Učňovská 1, dále jen „ZUŠ“ vydává na základě usnesení zastupitelstva hlavního města Prahy č.38/5 ze dne 16.6.2022, kterým se stanovují Opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro rok 2023-2024, dále jen „Opatření“ tento pokyn:

I. Základní ustanovení

1. Zákonní zástupci nezletilých žáků ZUŠ a zletilí žáci ZUŠ, dále jen „Žadatelé“ mohou v rámci Opatření žádat o:
a) prominutí úplaty za vzdělávání v základní umělecké škole,
b) příspěvek na náklady související s konáním soustředění žáků naší ZUŠ.

II. Žádost o prominutí úplaty za vzdělávání v základní umělecké škole
1. O prominutí úplaty za vzdělávání v základní umělecké škole mohou požádat žadatelé za podmínky, že žák, kterého se prominutí úplaty týká, je žákem ZUŠ a žadatel má trvalý pobyt na území hlavního města Prahy.
2. Žadatel podává žádost na předepsaném formuláři, který tvoří přílohu č. 1 tohoto pokynu.
3. Žádost lze podat těmito způsoby:
a) Osobním doručením hospodářce školy ZUŠ Učňovská 1 ( pondělí až čtvrtek, 8.45 – 11.30 hodin nebo odpoledne dle telefonické domluvy.
b) Zasláním poštou na adresu Základní umělecká škola, Praha 9, Učňovská 1, 190 00.
4. Žádosti se přijímají do 8.9.2023. V případě zaslání žádosti poštou je rozhodující datum podání žádosti.
5. Ředitel školy rozhodne o vyřízení žádosti do 15.9. 2023. V případě kladného vyřízení žádosti bude žadateli poskytnuta sleva ve výši 100% ze stanovené úplaty. Sleva bude poskytnuta pro období I. pololetí školního roku 2023/2024.
6. Pokud se žák účastní v ZUŠ současně vzdělávání podle více studijních zaměření, může být žádost o prominutí úplaty uplatněna v jednom z nich.

III. Příspěvek na náklady související s konáním soustředění žáků ZUŠ
1. O příspěvek na náklady související s konáním soustředění žáků, dále jen „Příspěvek na soustředění“ mohou požádat žadatelé za podmínky, že žák, kterého se příspěvek na soustředění týká, je žákem naší ZUŠ a žadatel má trvalý pobyt na území hlavního města Prahy.
2. Žadatel podává žádost na předepsaném formuláři, který tvoří přílohu č. 2. tohoto pokynu. Žadatel je povinen uvést důvody, pro které o poskytnutí příspěvku žádá.
3. Žádost lze podat těmito způsoby:
4. Žádosti se přijímají průběžně do 31. 12. 2023. V případě zaslání žádosti poštou je rozhodující datum podání žádosti.
5. Ředitel školy rozhodne o vyřízení žádosti do třiceti dnů od jejího doručení. V případě kladného vyřízení žádosti bude žadateli poskytnut příspěvek na soustřední ve výši 100 % nákladů na jednoho účastníka příslušného soustřední výtvarného a literárně-dramatického oboru. Kritérii pro přiznání příspěvku na soustředění je především hmotná nouze žadatele v době podání žádosti.
6. Maximální úhrnná výše příspěvku na soustředění ve školním roce 2023/2024 činí pro jednoho žáka ZUŠ 10.000,- Kč.

IV. Závěrečná ustanovení
7. Účinnost tohoto pokynu ředitele končí dne 31.12.2023.
8. Na plnění související s Opatřením ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2023- 2024 není právní nárok.

V Praze 29. srpna 2023,  ředitel ZUŠ BcA. Martin Hauptmann