Učitelský koncert 24. 3. 2015

V úterý 24. Března se konal v sále naší školy koncert učitelů.
V plném sále se sešli v hojném počtu žáci naší školy, jejich rodiče a další  naši přátelé a příznivci.
Koncert zahájila Krista Rytířová dvěma skladbami barokních skladatelů. První byla skladba holandského skladatele Jacoba van  Eycka, kterou Krista Rytířová přednesla na zobcovou flétnu. Klavírního doprovodu se ujala Simona Zpěváková. Druhá skladba byla z pera italského skladatele Leonarda Vinci. Tato skladba byla zahrána na barokní  flétnu zvanou „Traverso“. Doprovod na cembalo zahrála Petra Žďárská.
Sonáta d moll pro violoncello a klavír v podání Miroslavy Vlasákové a Jany Klinderové Dimitrije Šostakoviče nás přenesla do hudby 20. Století. Francouzský skladatel, člen „Pařížské šestky“ Francis Poulenc napsal Sonátu pro klarinet a klavír, kterou přednesli  Nela Durníková na klarinet a Olga Dlabačová  na klavír.
Zajímavou temperamentní skladbu argentinského skladatele Astora Piazolly –  Libertango zahrály čtyřručně na klavír Simona Zpěváková a Jana Klinderová.
Dále jsme slyšeli dvě skladby na příčnou flétnu  s Kristou  Rytířovou  byla to Habanera Maurice Ravela a Griegův  Pochod trollů. Klavírního partu se ujala Jana Klinderová.
Jan Stehlík nám přiblížil skladbu irského blues – rockového kytaristy Garyho Moora: Still got the blues.
Roman Wágner nám přednesl poslední ze čtyř Chopinových balad „Baladu f moll.“
Jako předposlední vystoupila Ivana Hrušecká s lyrickou písní z Bernsteinova muzikálu „West side story“ Somewhere.
Koncert uzavírala třetí část skladby  francouzského skladatele Dariuse Milhauda  „Scaramouche“. Brazileiru na dva klavíry  zahrály Olga Dlabačová a Petra Žďárská.
Celý koncert byl ve znamení bravurních výkonů účinkujících a skvělé atmosféry,kterou vytvořilo publikum plně obsazeného sálu.