Vánoční koncert školy 8. prosince 2015 Koncertní sál Pražské konzervatoře

smyčce phv IMG_1818

Dne 8. prosince se konal již tradiční vánoční koncert v reprezentačních prostorách Pražské konzervatoře.
Celým koncertem nás provázel slovem Jan Frank,který posluchačům přiblížil jednotlivé autory a hudební uskupení.
Jako první  vystoupil  Folkrock band s Irskou suitou v aranžmá Martina Hauptmanna.Vystoupení nastudoval
Jiří Janoušek.Naši nejmladší žáci z přípravného oddělení ze třídy Marie Špačkové přednesli pásmo dětských
lidových písní „Okolo Frýdku cestička“. Děti z přípravného oddělení doprovodila malá muzika „Jarováček“
řízený Jiřím Janouškem a vystoupení doplnily tanečnice ze tříd Lucie Tománkové a Marcely Hlobilové.
Žáci hudební nauky a PHV z pobočky v Újezdu a Klánovicích zazpívali „Pásmo lidových koled“. Doprovodil je
instrumentální soubor „Klíček“. Nastudovala a řídila Jana Mühlbauerová.
Kytarový soubor předvedl jako obvykle perfektní výkon. Barokní tance doplnily opět hezkým vystoupením
žákyně tanečního oddělení ze třídy Marcely Hlobilové.
Žákyně tanečního oddělení (třída L.Tománkové) se podílely i na vystoupení smyčcového souboru
Archi d‘ Oro. Soubor řízený Josefem Vlasákem předvedl jako vždy výkon na vysoké úrovni.
Závěr večera patřil spojeným sborům pod vedením Ivany Hrušecké a Marie Sedlákové.
Nejdříve zazněla Raichlova Veselá teorie a pak Hradeckého Fordka a Lordka. Na úplný závěr černošský
spirituál „Jozue, ten porazil Jericho“. Obecenstvo naprosto vyprodaného sálu dlouho aplaudovalo.
Posluchači odcházeli domů naplněni nevšedním zážitkem.Celý koncert měl jako vždy vysokou úroveň.

kapela phv IMG_1871
kytary to sbor