Vánoční koncerty prosinec 2014

sbor kytara phv

Řada vánočních koncertů začala dvěma koncerty v sále školy Učňovská. 4.prosince to byl koncert kde vystoupili žáci přípravného ročníku s doprovodem smyčcového souboru řízeného Jiřím Janouškem, klarinetové kvarteto,flétnový soubor a několik mladších sólistů.

9.prosince následoval koncert naší pobočky Újezd nad Lesy a Klánovice.Opět měli velmi pěkné vystoupení žáci přípravného oddělení,kteří vystoupili s doprovodem smyčcového souboru. Řídila Jana Mühlbauerová. Pak na sebe upozornil sbor mladších žáků řízený Ivanou Hrušeckou.Koncert uzavíral flétnový soubor vedený Kristou Rytířovou.
11.prosince konal reprezentační koncert v sále Pražské konzervatoře.zahájení se ujal kytarový soubor s několika skladbami v aranžmá Marcely Kochové.Dále jsme slyšeli žáky PHV a pásmem lidových písní „Na tom pražském mostě“,které upravil Jiří Janoušek,který řídil doprovodný smyčcový soubor.
První část uzavřeli spojené sbory Jířího Škopa a Ivany Hrušecké s cyklem Jany Saidlové „Bílou cestičkou“.
Po přestávce vystoupil smyčcový soubor Archi d‘ Oro řízený Josefem Vlasákem Z jejich vystoupení zaujala zejména Sinfonia C dur Antonia Vivaldiho.
Koncert uzavíraly opět spojené sbory Jiřího Škopa a Ivany Hrušecké s doprovodem Lidové muziky „Hájíček“ ze ZUŠ Jižní Město.Přednesli pásmo lidových vánočních koled,které zpracoval opět Jiří Janoušek.Toto vystoupení ještě oživili tanečnice našeho tanečního oddělení.Koncert byl opět plně vyprodám a posluchači velmi příznivě hodnocen.
Sérii vánočních koncertů uzavíral koncert v krásných prostorách Vysočanské radnice.Zde jako tradičně vystoupili sólisté,kteří předvedli špičkové výkony.Tento koncert s velmi pěknou atmosférou byl hodnotnou tečkou letošního adventu.

phv smyčce IMG_5006