Vystoupení žáků na Staroměstském náměstí

Dne 1. června 2016 se na Staroměstském náměstí v Praze uskutečnil druhý ročník celodenního hudebního maratonu pražských základních uměleckých škol, nad kterým převzala záštitu radní HMP paní Ing. Mgr. Irena Ropková a náměstek primátorky HMP pan Petr Dolínek. V době od 10 do 22 hodin se v centru hlavního města představily hudební tělesa nejrůznějších velikostí, žánrového zaměření i uměleckých stylů ze ZUŠ zřizovaných hl. m. Prahou. Pražské základní umělecké školy každoročně společně organizují nejrůznější kulturní akce a upřednostňují tak vzájemnou spolupráci škol stejného zaměření před často zbytečnou rivalitou, která samotným žákům nic pozitivního nepřináší. Takováto úzká kooperace škol, jakou reprezentují pražské ZUŠ, nemá v hlavním městě srovnání a pražské ZUŠ jsou také jediný segment škol, který za účelem informování pražské veřejnosti provozuje i společné internetové stránky (www.nadosahruky.cz/azus). Jarní Open Air pod názvem „Hudební maraton pražských ZUŠ“ byl zahájen v 10 hodin lidovou hudbou a tancem, na které navázaly orchestry a soubory nejrůznějšího žánrového zaměření. Ve 14 hod. se uskutečnilo slavnostní zahájení za přítomnosti významných hostů. V odpoledních a večerních hodinách se představily vynikající žákovské Big bandy pražských ZUŠ. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními moderátor Zdeněk Vrba poskytoval posluchačům nejen informace o účinkujících a konkrétní škole, ale i informace o historii a současnosti uměleckého vzdělávání v ČR. Pro zahraniční návštěvníky centra Prahy bylo konferování překládáno do anglického jazyka. Na tuto akci byly z naší školy vybrány dva soubory. Jednak taneční soubor sestavený ze žáků tanečního oddělení pod vedením  pedagogů Lucie Tománkové a Marcely Hlobilové.Tento soubor vystoupil v odpoledních hodinách. Celý maraton uzavíral ve 22 hodin náš školní orchestr „Žižkovská smršť“ řízený Lubomírem Novákem. Oba soubory velmi úspěšně reprezentovaly naší školu.

dech orch

to